Ana Sayfa

Garaj Kapıları

Garaj Kapıları

DORMATİK SEKSİYONEL KAPI SİSTEMİ

Seksiyonel kapı sistemleri ,özel profil ve ebatlarda dizayn edilen panelleri ile sızdırmazlık ve yalıtım özelliği son derece güçlüdür .Yay dengeleme sistemli mekanik tasarımı ile manuel konumda elle kolayca kaldırılabilmektedir . Motor otomasyon sistemleri ile hareket ettirilebilen seksiyonel kapılar, özel tasarımlı manuel yani caraskal sistemleri ile de kolayca açılıp katılabilirler .Kapının dört bir tarafı esnek kauçuk fitil sistemi ile donatılmıştır ve bu sayede maksimum sızdırmazlık sunarlar.

Seksiyonel kapı sistemi otomasyon ile hareket etmekte olan kapılarda, kapı kapanırken altında herhangibir ilişken kalması durumunda, kapının zarar görmesini engelleyen pnomatik kenar emniyet sistemi mevcuttur. Bu emniyet sistemi 5 mbar basınç hassasiyetinde ve alt fitilin esnemesi sonucu içindeki havada oluşan basınç değişikliğini algılamaktadır.

Dayanıklı ürünlerdir, hırsızlık vb. tehlikelere karşı koruyucu özellikleri vardır. Seksiyonel  kapılar halat kopma ve yay kırılma emniyet sistemine de sahiptirler. Bu donanım kapıda maksimum kullanım güvenliği sağlamaktadır.

Seksiyonel kapı panelleri parmak sıkışmasını önleyen gövde yapısına sahiptir.

Seksiyonel kapılar genel olarak Standart , Yüksek ve Giyotin olarak 3 tür yataklama sistemine sahiptirler. Kapının uygulanabilmesi için standart yataklamada minimum 50 cm lik bir kiriş alanına  ihtiyaç duyulmaktadır. Asmolen bina yada kirişsiz mahallerde yapay kiriş oluşturularak kapı yataklama alanı temin edilmektedir. Standart yataklama dışında yüksek yataklama ve giyotin çalışma otomatik kapılar için uygulanan yataklama çeşitleridir. Bir kapının giyotin yataklama çalışabilmesi için kapı net geçiş yüksekliğinin üstünde minimum kapı yüksekliği + 50 cm yay alanına ihtiyaç duyulmaktadır. Yapının şekline göre eğik yataklama uygulaması da yapılabilmektedir.

Seksiyonel kapı sistemleri endüstriyel kuruluşlarda, antrepolarda, kapalı garajlarda ve ihtiyaç duyulan bir çok yerde rahatlıkla kullanılabilir.